Epilepsija

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Epilepsija

together against epi


2 posters

    Trobalt noviji lijek (Retigabine)

    Victor
    Victor
    Admin


    Broj komentara : 357
    Join date : 2011-05-29
    Age : 53
    Mjesto : vienna

    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Empty Trobalt noviji lijek (Retigabine)

    Komentar  Victor Wed Jun 29, 2011 1:03 am

    takodje jedan od novijih lijekova

    Podaci


    Lijek za epilepsiju s novim mehanizmom djelovanja je sigurna i učinkovita, prema studiji objavljenoj u 10. travanj 2007, časopisu Neurology ", znanstveni časopis Američke akademije za neurologiju.

    "Ovo je dobra vijest za mnoge ljude sa epilepsijom koji ne reagiraju dobro na trenutnu dostupne lijekove", rekao je autor studije Roger J. Porter, MD, od Sveučilišta u Pennsylvaniji u Philadelphiji, a Fellow of američke akademije za neurologiju, koji su bio zaposlenik Wyeth Pharmaceuticals u vrijeme Istraživanje je provedeno.

    Droga retigabine djeluje otvarajući kalij kanali. Lijek se koristi kod osoba s djelomičnim-napad napadi čiji napadi nisu u potpunosti pod kontrolom drugih lijekova. Za potrebe studije, istraživači su podijeljena 399 ljudi u četiri skupine. Jedna je skupina dobila placebo, a ostale tri skupine primili različite doze retigabine za 16 tjedana. Svi sudionici su vlasništvo prosjeku osam do 10 napadaja mjesečno, a također su uzimanje jednog na dva lijekove za epilepsiju.

    Oni koje najviše doze lijeka je u prosjeku 35 posto manje napadaja tijekom studija, u usporedbi s 13 posto manje za one koje placebo. I 33 posto onih koje najviše doze lijeka je 50-postotni ili veći smanjenje njihovo oduzimanje frekvencija.

    Nuspojave su pospanost, vrtoglavica, konfuzija, tremor, amnezija, i govornih poremećaja. Ukupno 79 osoba se povukao iz istraživanja, uključujući i 12 ljudi koji su primali placebo. Porter rekao stope odustajanja od školovanja u usporedbi s placebom je sličan onom s drugim anti-epileptične lijekove i općenito zbog studij dizajna gdje se ljudi često traži da se visokim dozama kako bi se povećala korist.

    "Liječnici su morali povećati pacijenata, doze na skupu raspored za studij," rekao je. "U redovite prakse, liječnici mogu smanjiti dozu, barem privremeno, kada pacijent ima nuspojave, ali to nije bilo moguće u ovom istraživanju. Neki od sudionika možda bolje imati tolerirati fleksibilniji raspored doziranja

    IZVOR
    Victor
    Victor
    Admin


    Broj komentara : 357
    Join date : 2011-05-29
    Age : 53
    Mjesto : vienna

    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Empty Re: Trobalt noviji lijek (Retigabine)

    Komentar  Victor Mon Mar 12, 2012 2:54 pm

    Od sutra Trobalt 50 mg na mom popisu terapije 1-1-1 prvi tjedan posle 2-2-2

    Doktor mi reče da sam ja prvi na probi Smile ajd pa da vidimo drunken bom
    Victor
    Victor
    Admin


    Broj komentara : 357
    Join date : 2011-05-29
    Age : 53
    Mjesto : vienna

    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Empty Re: Trobalt noviji lijek (Retigabine)

    Komentar  Victor Sat Mar 31, 2012 10:43 am

    sada Trobalt 100 mg 1-1-1

    poslije konzumiranja nakon pola sata uvijek pospanost.
    ajd valjda je to samo u početku Question
    Victor
    Victor
    Admin


    Broj komentara : 357
    Join date : 2011-05-29
    Age : 53
    Mjesto : vienna

    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Empty Re: Trobalt noviji lijek (Retigabine)

    Komentar  Victor Sun Apr 22, 2012 9:24 am

    Victor (citat):sada Trobalt 100 mg 1-1-1

    poslije konzumiranja nakon pola sata uvijek pospanost.
    ajd valjda je to samo u početku Question

    sada 200-200-200mg
    jak je, bem ga

    jutarnji sa ostalim lijekovima moram još 45 min ostati u krevetu a poslije popodnevnog kada ne ide ništa snjim ne usudjujem se maknut nigde sat i pol.
    Dr reče to je samo u početku i smanjuje Keppru na 1000 -1000mg
    Victor
    Victor
    Admin


    Broj komentara : 357
    Join date : 2011-05-29
    Age : 53
    Mjesto : vienna

    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Empty Re: Trobalt noviji lijek (Retigabine)

    Komentar  Victor Fri Apr 27, 2012 3:17 pm

    [img]Trobalt noviji lijek (Retigabine) 3_sec11[/img]

    Tokom ošamućenosti sam razmišljao: aha, za 30 min vrtoglavica će proći i biće mi dobro a sada svakih 3 sekunda mogu da pravilno pišem i evo kako sam zapisao na sudoku koji je bio pokraj mene clown
    Victor
    Victor
    Admin


    Broj komentara : 357
    Join date : 2011-05-29
    Age : 53
    Mjesto : vienna

    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Empty Re: Trobalt noviji lijek (Retigabine)

    Komentar  Victor Mon Apr 30, 2012 9:17 am

    Prije 15 min sam popio prvu tru i gocu da napišem ksprve pa da se vidi kako utiče na mozak
    Mojomojave
    Mojomojave


    Broj komentara : 55
    Join date : 2012-04-08

    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Empty Re: Trobalt noviji lijek (Retigabine)

    Komentar  Mojomojave Tue May 01, 2012 9:22 am

    Victor (citat):Prije 15 min sam popio prvu tru i gocu da napišem ksprve pa da se vidi kako utiče na mozak

    utječe Very Happy
    jesu li sad barem napadi rjeđi?
    Victor
    Victor
    Admin


    Broj komentara : 357
    Join date : 2011-05-29
    Age : 53
    Mjesto : vienna

    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Empty Re: Trobalt noviji lijek (Retigabine)

    Komentar  Victor Tue May 01, 2012 4:53 pm

    izgleda da jesu confused bounce Smile
    Mojomojave
    Mojomojave


    Broj komentara : 55
    Join date : 2012-04-08

    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Empty Re: Trobalt noviji lijek (Retigabine)

    Komentar  Mojomojave Tue May 01, 2012 6:16 pm

    Victor (citat):izgleda da jesu confused bounce Smile

    jeeeee, kuc, kuc, kuc da ne ureknem Very Happy
    Victor
    Victor
    Admin


    Broj komentara : 357
    Join date : 2011-05-29
    Age : 53
    Mjesto : vienna

    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Empty Re: Trobalt noviji lijek (Retigabine)

    Komentar  Victor Thu May 03, 2012 6:52 pm

    Da dodam
    Danas sam mjerio koliko dugo utječe ova nesvjestica i nemoć da nešto radiš kada počne

    dakle 20 min

    Mozak mi radi ali ne čini kako treba
    pogledaj
    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Tro410
    Mojomojave
    Mojomojave


    Broj komentara : 55
    Join date : 2012-04-08

    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Empty Re: Trobalt noviji lijek (Retigabine)

    Komentar  Mojomojave Fri May 04, 2012 7:03 am

    Victor (citat):Da dodam
    Danas sam mjerio koliko dugo utječe ova nesvjestica i nemoć da nešto radiš kada počne

    dakle 20 min

    Mozak mi radi ali ne čini kako treba
    pogledaj
    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Tro410

    pošteno je umrtvljen 20 min...možda se s vremenom minutaža počne smanjivati? Question
    Victor
    Victor
    Admin


    Broj komentara : 357
    Join date : 2011-05-29
    Age : 53
    Mjesto : vienna

    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Empty Re: Trobalt noviji lijek (Retigabine)

    Komentar  Victor Fri May 04, 2012 9:45 am

    daj bože!
    bumo videl, ne? Smile
    Victor
    Victor
    Admin


    Broj komentara : 357
    Join date : 2011-05-29
    Age : 53
    Mjesto : vienna

    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Empty Re: Trobalt noviji lijek (Retigabine)

    Komentar  Victor Thu May 24, 2012 1:00 pm

    Nakon izbacivanja Trobalta i dalje mali napadi ali manji od onih sa Trobaltom.

    Keppra 2 x 1000 mg
    Vimpat 2 x 100 mg
    Depakine 2 x 1000 mg

    Sponsored content


    Trobalt noviji lijek (Retigabine) Empty Re: Trobalt noviji lijek (Retigabine)

    Komentar  Sponsored content


      Danas je Thu May 09, 2024 5:16 am