Epilepsija

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Epilepsija

together against epi


3 posters

    Problem sa frisiumom

    avatar
    double


    Broj komentara : 27
    Join date : 2011-09-04

    Problem sa frisiumom Empty Problem sa frisiumom

    Komentar  double Wed Sep 07, 2011 1:01 pm

    U Srbiji nije registrovan. Bilo ga je u nekim apotekama (stizao je iz Madjarske cena oko 12-18 EUR kutija od 100 komada po 10 mg), a vec jedno 3-4 meseca ga nema nigde. Odtad snalazi se ko kako zna.
    Neki su i promenili terapiju. U mom slucaju ovaj lek je doneo preokret (nabolje) i necu tako lako da odustanem od nabavke.
    U medjuvremenu se pojavilo i nekoliko "lopovskih" varijenti nabavke gde je cena 5-6 puta veca od one od ranije.

    U Austriji je cena kutije od 50 kom oko 10 eur-a. Kupovina zahteva recept. Provericu (tj Viktor ce da proveri) da li je moguce lek kupiti uz izvestaj neurologa.
    Kupovao sam i u Crnoj Gori gde moze da se kupi (30 kom je bilo 12 eur, cini mi se da je sad 20 eur) uz izvestaj neurologa (treba da bude skorijeg datuma).

    Cujem da je frka i u Bosni. Izgleda da je snabdevanje iz Madjarske prekinuto i svi koji su od tamo nabavljali su sad u problemu.
    Javljam se sa novim informacijama.

    Zemlje u kojima je registrovan:
    Czech Republic, India, Sri Lanka, Luxembourg, Slovenia, Mexico, Austria, Australia, Bangladesh, Belgium, Brazil, Costa Rica, Germany, Denmark, Dominican Republic, Finland, United Kingdom, Greece, Guatemala, Hong Kong, Honduras, Hungary, Indonesia, Ireland, Israel, Italy, Malaysia, Nicaragua, Netherlands, New Zealand, Panama, Poland, Singapore, Slovakia, El Salvador, Thailand, Taiwan, Venezuela
    Victor
    Victor
    Admin


    Broj komentara : 357
    Join date : 2011-05-29
    Age : 53
    Mjesto : vienna

    Problem sa frisiumom Empty Re: Problem sa frisiumom

    Komentar  Victor Wed Sep 07, 2011 3:44 pm

    wow cheers
    Nazvao sam apoteku i pitao u detalje, mora se sa receptom ali prvo ideš kod opšteg doktora u Austriji i on ti da recept na osnovu tvojih izvoda iz Srbije.
    Apotekarka mi reče da košta 6,5 € e sad ne znam dal je mislila zaista na 50 pakovanje Smile


    ovu apoteku sam zvao pa ako znaš nemački ili imaš još neka pitanja zvrcni ili im pošalji mail

    Stern-Apotheke
    Karolinengasse 34
    1040 Wien

    Tel.: (01) 505 51 46
    Fax.: (01) 505 51 46-30
    EMail: sternapotheke@aon.at

    Lageplan Montag 8:00 - 12:00, 14:00 - 18:00
    Dienstag 8:00 - 12:00, 14:00 - 18:00
    Mittwoch 8:00 - 12:00, 14:00 - 18:00
    Donnerstag 8:00 - 12:00, 14:00 - 18:00
    Freitag 8:00 - 12:00, 14:00 - 18:00
    Samstag 8:00 - 12:00
    avatar
    double


    Broj komentara : 27
    Join date : 2011-09-04

    Problem sa frisiumom Empty frisium

    Komentar  double Thu Sep 08, 2011 12:32 pm

    Novi momenat:

    Poslao sam cirkularno pismo na jedno 30 tak apoteka u Becu i zasad dogovorio sa 2 koji ce da mi nabave dovoljnu kolicinu leka po ceni od 6.3 EUR po kutiji od 50 komada.
    Naravno trazili su mi bilo kakav dokumenat gde pise da je lek potrebna terapija, nema veze sto je iz (izvestaj) Srbije.

    Videcemo kako ce da se zavrsi ova avantura Smile
    Victor
    Victor
    Admin


    Broj komentara : 357
    Join date : 2011-05-29
    Age : 53
    Mjesto : vienna

    Problem sa frisiumom Empty Re: Problem sa frisiumom

    Komentar  Victor Thu Sep 08, 2011 2:18 pm

    eto, dakle može se. Smile
    ipak kopiraj te mailove koji su ti odgovorili da im i to pokažeš ako slučajno neki budu zamerili što nemaš austrijski recept od njihovog doktora.
    sve najbolje
    avatar
    double


    Broj komentara : 27
    Join date : 2011-09-04

    Problem sa frisiumom Empty Re: Problem sa frisiumom

    Komentar  double Thu Sep 08, 2011 2:38 pm

    Odlicna ideja, mada mislim da tamo imaju svoj mailbox moze da se pogleda, a stvarno ne ocekujem probleme.
    Ljudi mi bas deluju ozbiljno.
    To samo mi imamo fobije konstantnu da neko hoce da nas zezne.

    Javljam se sta sam uradio (potrajace dok se organizujem)
    avatar
    double


    Broj komentara : 27
    Join date : 2011-09-04

    Problem sa frisiumom Empty frisium

    Komentar  double Sun Sep 11, 2011 12:55 pm

    Evo da zavrsim temu sa ovim lekom.
    Sta sam uradio:

    pravio analizu troskova i od Beca, Gratza, Budimpeste stigao na kraju do Segedina gde sam za 5 minuta pronasao apoteku , sad za vikend otisao i kupio zalihu za sledecu godinu po ceni 9 EUR kutija od 100 komada po 10 mg.

    Hvala Viktoru i svima drugima koji su mi pomagali.

    Covek nije ni pogledao dokumentaciju koju sam mu nosio, samo ju je sklonio u stranu, kao "aha dobro ...."
    Cena u BG je trenutno za 30 komada 20 eura.
    Ako je nekome frka poslacu mu linkove, adrese, kontakt telefone, ako treba i neku kutiju leka, nije problem.

    Lakse se dise Smile


    double: komentar modifikovan dana: Mon Sep 12, 2011 1:38 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
    Victor
    Victor
    Admin


    Broj komentara : 357
    Join date : 2011-05-29
    Age : 53
    Mjesto : vienna

    Problem sa frisiumom Empty Re: Problem sa frisiumom

    Komentar  Victor Sun Sep 11, 2011 1:39 pm

    e drago mi je što se i to sredilo Smile
    avatar
    Drimcica1


    Broj komentara : 1
    Join date : 2012-05-16

    Problem sa frisiumom Empty Frisium

    Komentar  Drimcica1 Wed May 16, 2012 1:16 pm

    double (citat):Evo da zavrsim temu sa ovim lekom.
    Sta sam uradio:

    pravio analizu troskova i od Beca, Gratza, Budimpeste stigao na kraju do Segedina gde sam za 5 minuta pronasao apoteku , sad za vikend otisao i kupio zalihu za sledecu godinu po ceni 9 EUR kutija od 100 komada po 10 mg.

    Hvala Viktoru i svima drugima koji su mi pomagali.

    Covek nije ni pogledao dokumentaciju koju sam mu nosio, samo ju je sklonio u stranu, kao "aha dobro ...."
    Cena u BG je trenutno za 30 komada 20 eura.
    Ako je nekome frka poslacu mu linkove, adrese, kontakt telefone, ako treba i neku kutiju leka, nije problem.

    Lakse se dise Smile

    Cao, mozes li da mi kazes gde sada nabavljas Frisium? Da nisi u medjuvremenu otkrio neko mesto u Srbiji gde se moze naci?
    avatar
    double


    Broj komentara : 27
    Join date : 2011-09-04

    Problem sa frisiumom Empty frisium

    Komentar  double Fri May 18, 2012 1:49 pm

    Drimcica1 (citat):
    double (citat):Evo da zavrsim temu sa ovim lekom.
    Sta sam uradio:

    pravio analizu troskova i od Beca, Gratza, Budimpeste stigao na kraju do Segedina gde sam za 5 minuta pronasao apoteku , sad za vikend otisao i kupio zalihu za sledecu godinu po ceni 9 EUR kutija od 100 komada po 10 mg.

    Hvala Viktoru i svima drugima koji su mi pomagali.

    Covek nije ni pogledao dokumentaciju koju sam mu nosio, samo ju je sklonio u stranu, kao "aha dobro ...."
    Cena u BG je trenutno za 30 komada 20 eura.
    Ako je nekome frka poslacu mu linkove, adrese, kontakt telefone, ako treba i neku kutiju leka, nije problem.

    Lakse se dise Smile

    Cao, mozes li da mi kazes gde sada nabavljas Frisium? Da nisi u medjuvremenu otkrio neko mesto u Srbiji gde se moze naci?

    Pa vidi, po forumima kazu ljudi da se pojavio ponovo. Iskreno nemam pojma jer sam napravio zalhu za celu godinu ( u Segedinu).

    Ne znam sad dal smem pa cu ti poslati na pp detaljne informacije. Ipak lek nije kod nas registrovan pa da neko ne nastrada ...

    Sponsored content


    Problem sa frisiumom Empty Re: Problem sa frisiumom

    Komentar  Sponsored content


      Danas je Fri Apr 19, 2024 10:42 am